top of page

Frequently Asked Questions

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

 • Spor girişimim var, şimdi ne yapmalıyım?
  Her şey bir fikirle başlar. Öncelikle fikrinizin sağlamasını yapmalısınız? Farklı sektörlerde uzmanlığına güvendiğiniz kişilere fikrinizi anlatın. Geri bildirimlere göre fikriniden girişiminize geçiş planını hazırlarsınız. Genç bir girişimci iseniz muhtemelen fikrinizin çok değerli olduğunu düşünerek çalınmasından endişe ediyor olmanız gayet doğal. Fazlaca endişe duymamanızda fayda var. Bilmek ile yapabilmek arasındaki uçurumun zannettiğinizden de fazla olduğuna emin olabilirsiniz. Emin olun sizin aklınıza gelen bu fikir başkalarının da aklına gelmiştir. Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız kimsenin aklına gelmemiş bir fikre gereğinden fazla değer vermemelisiniz. Fikirlerin gerçeğe dönüşememesinin ardında orjinallikten öte fikir ile hayata geçinceye kadar geçen süreçte karşılaşılan yüzlerce problemi çözememek yatmaktadır. Fikrinin hayata geçmesi için yardımcı olabiliriz.
 • Can I insert an image, video, or gif in my FAQ?
  Yes. To add media follow these steps: 1. Enter the app’s Settings 2. Click on the “Manage FAQs” button 3. Select the question you would like to add media to 4. When editing your answer click on the camera, video, or GIF icon 5. Add media from your library.
 • How do I edit or remove the “FAQ” title?
  You can edit the title from the Settings tab in the app. If you don’t want to display the title, simply disable the Title under “Info to Display”.
 • What is an FAQ section?
  An FAQ section can be used to quickly answer common questions about you or your business, such as “Where do you ship to?”, “What are your opening hours?” or “How can I book a service?” It’s a great way to help people navigate your site and can even boost your site’s SEO.
bottom of page